Wednesday , August 4 2021

Kosova publikon listën e lojtarëve të ftuar për miqësoret me Shqipërinë

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për dy miqësoret që do të luajë ndaj Shqipërisë më 29 maj dhe ndaj Bregut të Fildishtë, më 3 qershor. Të dyja ndeshjet do të luhen në Zvicër.

Në kombëtaren A janë ftuar disa futbollistë nga ekipi U-21.

Kjo është lista e plotë:

Portierë

1. Samir Ujkani U.S. Cremonese

2. Bledar Hajdini K.F. Trepça 89

3. Faton Maloku K.F. Feronikeli

Mbrojtës

4. Amir Rrahmani GNK Dinamo Zagreb

5. Ardian Ismajli HNK Hajduk Split

6. Fidan Aliti KS Skënderbeu

7. Ardin Dallku FC Vorskla Poltava

8. Mergim Vojvoda Royal Excel Mouscron

9. Jetmir Krasniqi FC Lugano

10. Arbenit Xhemajli Neuchatel Xamax

11. Dren Feka FC Luzern

12. Fanol Përdedaj 1. FC Saarbrucken

Mesfushorë

13. Herolind Shala Lyngby BK

14. Rron Broja FC Shkupi

15. Besar Halimi Brondby IF

16. Gjelbrim Taipi Grasshoper Zurich Club

17. Bernard Berisha Akhman FK

18. Arbër Zeneli SC Heerenveen

19. Milot Rashica SV Werder Bremen

20. Edon Zhegrova K.R.C. Genk

Sulmues

21. Elbasan Rashani Odds BK

22. Donis Avdijaj FC Schalke 04

23. Vedat Muriqi SK Rizerpor

24. Atdhe Nuhiu FC Sheffield Wednesday

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *