Monday , May 20 2019

Kastrati nesër then rekorde: Inaugurohen disa shtëpi, banesa, ….

Kryetari i shoqatës bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, hoxhë Halil Kastrati sonte ka bërë të ditur programin për nesër, shkruan Fakte. Ai ka paralajmëruar numër rekord të shtëpive dhe banesave të reja që do të inaugurohen brenda një dite, si dhe ndihma të tjera për nevojtarët, në qytete të ndryshme yë Kosovës.

Ja çka ka shkruar Kastrati:

Neser, ky eshte programi inshaAllah

Na forco o Zot !!!

2 Shtepija inagurohen ne Gjilan

2 Shtepija nisin ne komunen e Podujeves

1 Banes dhurohet ne Prishtine

1 Banes dhurohet ne Mitrovice

1 Banes dhurohet ne Peje

1 Banes dhurohet ne Prizren

1 Bunar- Pus hapet ne Podujeve

Do te ndihmohen mbi 500 familje me pako ushqimore ne disa komuna te Kosoves si dhe ne Presheve 100 familje

Ky Ramazan per ne si staf nuk do te harrohet kurr

O Zot shperblej bamireit e ndihmoj nevojtaret” – ka shkruar Halil Kastrati./FAKTE.Net

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *