Tuesday , June 22 2021

Kadri Veseli nesër në Saraj, në vendosjen e shtatores së Isa Boletinit

 

Nesër në Saraj të Shkupit do të qëndroj Kryeparlamentari i Kosovës Kadri Veseli.

Kryepralamentari Veseli në Shkup vjen me ftesë të Këshillit Organizativ për vendosjen e shtatores së heroit Kombëtar shqiptar Isa Boletini me rastin e 100 vjetorit të vrasjes së tij.

Siq informojnë organizatorët e kësaj ngjarjeje shum të rëndësishme kombëtare Kryeparalamentari Kadri Veseli e ka konfirmuar pjesmarren e tij në Saraj duke e dhënë mbështetjen e fuqishme institucionale të Republikës së Kosovës për këtë ngjarje shum të rëndësishme.

Manifestimi mbahet nën patronazhin e Liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti dhe Kryetarit të Komunës së Sarajit Bekim Murati.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *