Tuesday , May 21 2019

Ivanov: Greqia po asimilon maqedonasit këtu, sikur që i asimiloi ata në Greqi

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, sot ka kundërshtuar fuqishëm marrëveshjen e arritur me Greqinë, shkruan Fakte. Ai ka akuzuar kryeministrin Zaev se po fshin histroinë dhe realitetin e maqedonasve.

“Nuk e kam ndërmend të legalizoj ndërtim të egër politik. Nuk përkrah këtë marrëvashje. Qendrimi im është përfundimtar dhe i palëvizshëm” – tha mes tjerash Ivanov, duke kërkuar nga maqedonasit të mos frikësohet dhe ta ruajnë idealin shekullor për mosnënshtrim./FAKTE.Net

Обраќање на претседателот на Република Македонија

Publiée par Alfa Televizija sur Mercredi 13 juin 2018

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *