Tuesday , January 19 2021

Italiania 10-vjeçare gjendet e gjallë nën rrënoja pas 17 orë kërkimi [video]

Një 10-vjeçare është gjetur e gjallë nën rrënojat e shtëpisë së saj në qytetin Pescara del Tronto.

Njësitet e shpëtimit për 17 orë kanë kërkuar vajzën e cila është e vetmja që ka mbijetuar në familjen e saj prej 4 anëtarëve.

Një bebe tetëmuajshe, vëllai i saj nëntëvjeçar dhe prindërit kanë vdekur nga tërmeti që goditi Italinë të mërkurën.

Në videon e publikuar mund të dëgjohet një shpëtimtar duke thënë: Dëgjoj diçka këtu. Qetësi, qetësi”.

Ai pastaj i jep kurajë vajzës: “Hajde Giulia, hajde Giulia… Kujdes kokën”

https://www.youtube.com/watch?v=S1sQ7-eaGmw

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *