Tuesday , March 19 2019

Itali: Bllokohet anija me 20 tonë hashash, me vlerë 200 milionê euro

Një anije me drogë është ndaluar në Palermo. Mediat italiane raportojne sot se anija e bllokuar me mbi 20 ton hashash eshte me flamur të Panamasë, percjell Fakte.

Ajo eshte bllokuar nga Guardia di Financa në port, nderkohe qe jane arrestuar 11 persona qe jane pjese e ekupazhit, te gjithe nga Mali i Zi.

Sipas policise, droga ishte futur në 650 thasë dhe vlera e saj mund të arrijë deri në 150-200 milionë euro.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *