Tuesday , June 22 2021

Horror në Japoni, 20-vjeçari vret me thikë 19 persona

Të paktën 19 persona kanë vdekur pas një sulmi me thikë në një qendër për persona me aftësi të kufizuara në qytetin japonez të Sagamiharas. Mediat lokale raportojnë edhe për 45 persona të tjerë të cilët kanë mbetur të plagosur.

Ngjarja ndodhi në orët e para të së martës (me orën lokale), ndërsa i dyshuari është një 20-vjeçar i cili u vetëdorëzua në polici. Ai shkoi në stacionin policor dhe ju tha ofiecerëve se ai ishte përgjegjës.

Sagamihara është në perëndim të Tokios dhe është pjesë e prefekturës së Kanagawas./TCH

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *