Tuesday , July 16 2019

Haradinaj takohet me Zaevin, e uron për ndryshimet kushtetuese

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me homolugun e tij të Maqedonisë, Zoran Zaev, ku e ka përgëzuar për finalizimin e Marrëveshjes së Prespës. Haradinaj tha se Marrëveshjes e Prespës i garanton popullit dhe shtetit të Maqedonisë një perspektivë të qartë euro-atlantike.

“Takova sot homologun tim të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, të cilin e përgëzova për përmbylljen me sukses të plotë të Marrëveshjes së Prespës, duke i garantuar popullit dhe shtetit fqinj perspektivë të qartë euro-atlantike. Kosova qëndron e përkushtuar në ndërtimin e një rajoni stabil dhe në këtë drejtim marrëdhëniet me Shkupin zyrtar janë të shkëlqyera”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *