Friday , May 24 2019

Haradinaj: Sot në Beograd jetojnë 40 mijë shqiptarë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sonte në debat televiziv ka folur për aktualitetin politik në raport me marrëdhëniet me Serbinë, shkruan Fakte. Ai ka deklaruar se një ndër çështjet që duhet të dialogohet mes dy vendeve janë edhe komunitetet në dy vendet.

“Flitet se sot në Beograd janë 40 mijë shqiptarë. Pra jo në Preshevë dhe Luginë, por në Beograd”- ka thënë veç tjerash Haradinaj./FAKTE

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *