Sunday , May 19 2019

Haradinaj: Nga janari, Kosova do të heq pikën kufitare me Shqipërinë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, i ftuar mbrëmjen e sotme ne “Xing me Ermalin” ka folur edhe per çështjen e kontrollit në kufirin midis Shqipërisë dhe Kosovës dhe ka bërë një premtim. Moderatori Ermal Mamaqi u shpreh i pakënaqur që në kufi ka dy pika kontrolli dhe kryeministri Haradinaj tha se nga janari Kosova do t’i heqe ato, percjell Fakte.

“Sikur thamë që do i heqim kufijtë mes Shqipërisë dhe Kosovës, do bëhemi një. Dikur ishte një pike ndalese dhe sa me shihnin me lejonin te kaloja pa ma pare fare pashaportën. Ndërsatani me marrin pashaportën por ma marrin edhe këta të Shqipërisë edhe ata të Kosovës. Keni vendosur 2 ndalesa në kufi”, u shpreh Ermali

“E panevojshme. Kosova do t’i heqe ato pengesa. Edhe ato kabinat e vogla, cdo gjë. Ngajanari nukdojenë me”, u përgjigj kryeministri.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *