Wednesday , June 23 2021

GJERMANI: SULMON ME SËPATË PERSONA NË TREN ,RRETH 20 TË LËNDUAR

Rreth 20 persona janë lënduar në Gjermani pasi që një person i inatosur sulmoi më një sëpatë personat që gjendëshin në një tren, transmeton Fakte.

Operacioni policorë është duke vazhduar ende, duke përfshirë edhe helikoptera në zonën e Heidingsfeld afër zonë së Wurzburgur në Gjermaninë jugore.

Mediat lokale të Gjermanisë raportojnë se 21 persona janë lënduar nga ky sulm, dhe se sulmuesi është qëlluar.

Linja e trenit Wurzburg-Heidingsfeld dhe Ochsenfurt është e mbyllur momentalisht, pasi që policia po heton rastin./TV21

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *