Friday , April 23 2021

Gashi i Besës godet ashpër Zaevin dhe Gruevskin

Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes “Besa” ka goditur ashpër kryetarin e LSDM-së Zoean Zaev dhe ate të OBRM-PDUKM-së Nikolla Gruevski për, siç shprehet ai, heshtjen e tyre ndaj vrasjes së Almirit nga Kumanova, transmeton Fakte. Gashi në profilin e tij, në gjuhë maqedonase ka shkruar:

” Заев и Груевски и после ваквото грозоморно убиство на четиригодишниот Алмир, заедно молчат и ја продолжуваат индиферетноста кон Албанците. Да знаете дека ова многу ќе ве чини и вас и сите ваши следбеници.”- ka shkruar Gashi./FAKTE.Net

image-0.02.01.3b082b8b3cc73b87a34f613d22aceadc929fe0b5dc87901aefa98be6702568f0-V

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *