Tuesday , May 21 2019

Francë: 7 të plagosur, treni del nga shinat

7 persona u plagosën lehtë pas një tren periferik i Parisit u përmbys si rezultat i një rrëshqitjeje të thellë të shkaktuar nga reshjet e shumta të shiut të rëna gjarë orëve të fundit, raporton AFP.

Rrëshqitja e dheut shkaktoi “tre shina të përmbyseshin. Për fat të mirë, janë vetëm shtatë të plagosur lehtë, të cilët po trajtohen “, tha ministri francez i transportit Elisabeth Borne për radio Franceinfo.

Incidenti ndodhi të martën në mes të rrethinave jugperëndimore të Parisit, St-Remy-les-Chevreuse dhe Orsay. Sipas një zëdhënësi të operatorit të transportit të Parisit, RATP, treni u përmbys pas reshjeve intensive që dobësuan argjinaturën pak pas orës 05:00 me orën lokale.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *