Tuesday , May 21 2019

Filloi botërori në futboll, Rusio demoloi Arabinë Saudite 5:0

Në stadiumin “Luzhniki” të Moskës u luajt ndeshja e parë e Kampionatit Botëror të futbollit, Rusi-Arabia Saudite, përcjell Fakte.

Rusia, organizatore e turneut, fitoi me rezultatin e pastër 5-0, duke marrë tri pikët e para në Grupin A.

Tashmë, rusët presin ndeshjen tjetër të këtij grupi, mes Uruguait dhe Egjiptit.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *