Thursday , August 5 2021

Ferizaj: Treni godet një veturë, nuk ka të lënduar

Rreth orës 13:00 në Nikadin të Ferizajt një makinë është goditur nga treni.

Nuk raportohet për të lënduar, vetëm për dëme materiale –  janë këto vendkalime të cilat nuk kanë barriera dhe rastet kur makinat goditen nga treni nuk janë të rralla, përcjell Fakte

Në drejtorinë e Infrastrukturës ditë më parë kanë bërë të ditur se këto vendkalime do të bëhen më nënkalime për makina ku thuhet se një pjesë e këtyre projekteve është edhe në fazën e tenderimit./FerizajPress

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *