EURO 2016: SONTE PËRFUNDOJNË ÇEREKFINALET, NË ORA 21 PËRBALLEN FRANCË – ISLANDË

Stade de France mirëpret nikoqiren e kampionatit të sivjetshëm Evropian në përballje me Islandën.

Franca ka bart titullin kampion evropian në vitin 1984 dhe 2000. Ndërsa Islanda këtë vit është kualifikuar për herë të parë dhe është treguar shumë e suksesshme deri më tani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *