Thursday , August 5 2021

EURO 2016, ja çiftet çerekfinaliste

Ndeshja midis Anglisë dhe Islandës ishte dhe ndeshja e fundit e 1/8 të finaleve të evropianit.

Tashmë 4 çiftet e çerekfinaleve janë kompletuar. Sigurisht sfida që pritet të na dhurojë më shumë emocione dhe të verë miliona shikues para ekranit është ajo midis Gjermanisë dhe Italisë.

Gjermanët vijnë pas fitores së thjeshtë me Sllovakinë, ndërsa Italinët me super moral pas asaj fitoreje spektakolare me Spanjën, kampionen e Evropës në fuqi.

Poloni-Portugali, e enjte 30 qershor

Uells-Belgjikë, e premte 1 korrik

Gjermani-Itali, e shtunë 2 korrik

Francë-Islandë, e diel 3 korrik

Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 21:00

13566951_1168668679852643_2400222556128365734_n-600x338

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *