Tuesday , July 27 2021

Erdoğan takohet me ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur sot në një takim ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati.

Takimi Erdoğan-Bushati i mbajtur me dyer të mbyllura për median në rezidencën presidenciale ka zgjatur afërsisht gjysmë ore.

Ndërkohë po sot shefi i diplomacisë shqiptare në kuadër të vizitës së tij në Turqi është takuar edhe me homologun e tij, Mevlüt Çavuşoğlu, kryetarin e Parlamentit të Madh të Turqisë (TBMM), Ismail Kahraman dhe Kryeministrin Binali Yıldırım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *