Monday , October 22 2018

Edhe Dudushi godet Zaevin: S’na kanë votuar qytetarët për Amdi Bajramin !

Partitë rome në një konferencë për shtyp sot kanë kërkuar nga kryeministri Zoran Zaev të rishqyrtojë vendimin për të marrë Amdi Bajramin në gjirin qeveritarë, shkruan Fakte. Aipas tyre Amdi Bajram duhet të përgjigjet penalisht.

Kryetari i komunës së Shutkës dhe njëri ndër njerëzit më të afërm të nënkryetarit të socialdemokratëve, Kurto Dudush, shprehet tepër i shqetësar me këtë veprim të Zaevit.

“Nuk na kanë votuar qytetarët që ta ringjallni Amdi Bajramin nga të vdekurit dhe që ta ktheni përbindëshin në vendin e krimit” ka thënë Dudush përveç tjerash./FAKTE.Net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.