Friday , April 23 2021

Dua Lipa, pjesë e filmit “Alita: Battle Angel”

Këngëtarja e hitit ‘New Rules’, Dua Lipa, ka njoftuar se do të jetë pjesë e një filmi me këngën e saj. Dua do të interpretojë këngën e re “Swan Song” për filmin Alita: Battle Angel, një aventurë epike nga producentët James Cameron, Jon Landau dhe Robert Rodriguez.

“Jim, Robert dhe unë jemi të kënaqur që kemi në bord dhe jemi të bindur se ajo do të bëjë “Swan Song” himnin e përsosur frymëzues dhe fuqizues për të. Ajo ka fuqinë dhe qëndrimin në shfaqjet e saj”, ka thënë producenti Jon Landau, përcjell albinfo.ch.

Dua Lipa ka shkruar në rrjetet sociale se është e mishëruar me personazhin e Alita dhe krijuesit e filmit.

“Krenar që të përfshihemi në një film të tillë të pabesueshëm me një protagonist të femrës! Faleminderit për të gjithë ekipin #Alita për ta sjellë këtë karakter në jetë. Faleminderit James Cameron, Jon Landau, Robert Rodriguez dhe “20th Century Fox” për këtë mundësi. Gjithkush duhet ta shohë këtë film!”, ka shkruar Dua.

Filmi do të dalë në kinematë në SHBA më 14 shkurt të vitit të ardhshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *