Sunday , February 23 2020

Vendi/Rajoni

Komuna e Gostivarit do të ndihmojë manifestimin e organizuar nga Sektori i Femrës Muslimane me rastin e festës së Kurban Bajramit

Gostivar, 21 Shtator – 2015   Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta takoi përfaqësueset e Sektorit të Femrës Muslimane që funksionon në suaza të Muftinisë së Bashkësisë Fetare Islame të Gostivarit.     Qëllimi i vizitës ishte organizimi i ndërmarrë nga Sektori i Femrës Muslimane me rastin e festës …

Lexo më shumë »

Rritet çmimi i derivateve të naftës

Çmimet e benzinës sonte nga mesnata do të shtrenjtohen për gjysmë denarë për litër, ndërsa çmimi i dieselit rritet për një denarë, ka vendosur Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE). Me këtë vendim, bëhet rritja e çmimit me pakicë të derivateve të naftës, mesatarisht me 2.32, përkatësisht 1.56 %. Çmimi i …

Lexo më shumë »

Vazhdon karnevali i VMRO-së nëpër fshatrat shqiptare

Partia qeveritare maqedonase VMRO-DPMNE po vazhdon karnevalin parazgjedhor nëpër fshatra të banuara me shqiptar. Këtë rradhë Sveta Petka dhe Cifliku nga malësia e Karadakut ishin stacioni i rradhës i “Prerodbës”. Nikolla Gruevski. njeriu që u ngrit dhe u forcua politikisht falë kampanjës nacionaliste antishqiptare por edhe vazalitetit të partnerit të …

Lexo më shumë »

Sot mot me diell, pasdite me vranësira

Moti sot në vendin tonë pritet të jetë me diell dhe vrenjtësira të vogla lokale, ndërsa gjatë pasditës vende-vende do të ketë mot jostabil dhe kushte per reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima, si dhe erë e përforcuar. Temperaturat pritet të sillen prej 10 deri më 18 gradë, ndërsa …

Lexo më shumë »

Incident i armatosur në Svillare

Mbrëmë rreth orës 19:30 minuta në fshatin Svillare të Shkupit ka ndodhur një incident i armatosur. Siç mëson Fakte dy vëllezërit A.I. dhe T.I. djem të pronatit të një restoranti të njohur në Cair dhe njeri kontravers për opinionin V.I., kanë shtënë me armë automatike drejt kusheririt të tyre që …

Lexo më shumë »