Sunday , February 23 2020

Vendi/Rajoni

Kroatët me reportazh prezantojnë Ushtrinë e Kosovës

Gazeta kroate, ”Veçernji list” ka realizuar një reportazh me video lidhur me ushtrinë e Kosovës, ku parlamenti së fundmi miratoi pakon ligjore për shndërrimin Forcave të Sigurisë në Forca të Armatosura të Kosovës. “Shikoni, çdo gjë që bëjmë ne është sipas standardeve të NATO-s”, thotë gjeneral-koloneli Fadil Hadërgjonaj, duke shfaqur …

Lexo më shumë »

Greqi, arrestohet ish-ministri i Mbrojtjes për ryshfet

Ryshfeti ka dërguar prapa hekurave të burgut, mbrëmjen e së martës, një figurë të shquar të socialistëve grekë e gjithashtu ish-ministër, pas një çështjeje të vitit 2003 lidhur me përmirësimin e frigatave të marinës detare, percjell Fakte. Ish-ministri i Mbrojtjes, Yannos Papantoniou dhe bashkëshortja e tij u dërguan në paraburgim, …

Lexo më shumë »