Sunday , February 23 2020

Vendi/Rajoni

Thaçi pritet ta vizitojë Bjellorusinë

Presidenti i Republikës së Kosovës pritet që nesër nga Turqia të udhëtojë për vizitë në Bjellorusi, bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it. Ende nuk janë të ditura publike arsyet e vizitës. Ndryshe, më 27 korrik 1990, Bjellorusia është ndarë nga Bashkimi Sovjetik dhe shpallet shtet i pavarur. Gjatë kësaj kohe, …

Lexo më shumë »