Vendi/Rajoni

Home Vendi/Rajoni

Vetëvritet aktori i “O sa mirë”, Art Kurti

Vetëvritet aktori i “O sa mirë” 24 APRIL 2018 / 14:35 Aktori i serialit “O sa mirë”, Art Kurti, është gjetur pa shenja jete në një...

Thaçi i fal burgun dhëndrit të tij të dënuar për vrasje

Presidenti Hashim Thaci ka shfrytëzuar për të dytën herë këtë vit, të drejtën që ia jep Kushtetuta, duke ua falur 14 personave disa vite...

Kosovë: Hetohen 44 policë, 4 prej tyre për korrupsion

44 zyrtarë policorë po hetohen për përfshirje në vepra të ndryshme penale dhe 12 kallëzime penale kundër disa policëve janë dërguar në prokuroritë kompetente...

Kosova merr kryesimin e radhës të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës...

Sot, në Bërdo të Slovenisë, filloi punimet Samiti i vendeve të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore, iniciativë rajonale që ka filluar të funksionojë...

Serbia ndan 600 milionë euro në vit për ushtrinë e saj

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka daklaruar se Ushtria e Serbisë duhet të jetë e gatshme që në çdo moment të jetë faktor i...

El Pais: Spanja me veto për Kosovën në Samitin e Sofjes

Spanja ka vërë veto në propozim tekstin e Deklaratës së përbashkët të planifikuar për publikim gjatës Samitit të Sofjes ndërmjet Bashkimit Europian dhe vendeve...

DioGuardi: Thaçi e Haradinaj janë mafiozë

“Hashim Thaçi e Ramush Haradinaj janë mafiozë. Atyre nuk u intereson për popullin, por vetëm paratë, pushteti dhe fuqia”, ka thënë për Insajderin, ish-kongresisti...

Serbi: Arrestohen dy serbë për rrëmbimin e biznesmenit shqiptar nga Prishtina

Ivan S. 43-vjeç dhe Zoran J. 48-vjeç nga Kurshumlija, janë arrestuar nga policia serbe për shkak të rrëmbimit të tregtarit me pasuri të patundshme...

Publikohet platforma e Veselit për unitet politik për temat e mëdha

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka propozuar një platformë politike për bashkimin e spektrit politik në Kosovë rreth...

Situatë alarmante në lumin Shkumbin

Kjo është pamja që të ofron sot lumi Shkumbin. Hedhja e plehrave pa kriter në shtratin e lumit ka bërë që specialitet të japin alarmin...

Popular

Ali Ahmeti dikur me Gëzim Ostrenin, Sokolin, Isa Likën….e tani?

Ditëve të fundit në rrjetet sociale është shpërndarë një foto ku shihet Ali Ahmeti në shoqëri me Gjeneralin Gëzim Ostreni, komandant Sokolin, komandant Ilirin...