Sunday , July 22 2018

Sport

Rrahu për spital gjyqtarët, suspendohet trajneri i Kosovës

Trajneri i Përfaqësueses U-16 të Kosovës në basketboll (meshkujt), Muhamed Thaçi, është suspenduar nga Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) një ditë pasi sulmoi tre gjyqtarë të basketbollit, të cilët u desh të kërkojnë ndihmën mjekësore në spital, percjell Fakte. Njëri prej gjyqtarëve, Daut Mehmeti, e ka pësuar më rëndë, …

Lexo më shumë »

Ekskluzive/ Gledi Mici transferohet te Shkëndija e Tetovës

Vetëm pak minuta më parë lojtari bashkë me menaxherin e tij ishte në zyrat e klubit tetovar, ku mbylli edhe marrëveshjen përcjell Fakte. “Panorama Sport” zbulon se ka nënshkruar kontratë 2+1 me kuqezinjtë. 27-vjeçari ishte pjesë e Skënderbeut prej 2 sezonesh, ndërsa vendosi të largohet për të vazhduar karrierën në …

Lexo më shumë »

4 skuadrat shqiptare të mbetura në Europë, ja kur luajnë

Viti 2018 ishte historik për klubet shqiptare, që u prezantuan në kupat e Europës me numrin rekord të 8 skuadrave, nga të gjitha trevat, percjell Fakte. Tashmë, gjysma e tyre do të vazhdojnë rrugëtimin në arenën ndërkombëtare, Kukësi e Shkëndija në Champions dhe Laçi e Drita në Europa League.Kukësi dhe …

Lexo më shumë »

PSG i ofron Bonuccit 10 milionë euro pagë vjetore

Paris Saint-Germain është i gatshëm t’i ofrojë Leonardo Bonuccit 10 milionë euro në sezon për ta braktisur Milanin, përcjell Fakte. Gjatë kësaj jave u raportua se kapiteni i kuq e zinjve është duke menduar ta lërë klubin për PSG-në, vetëm një vit pasi u transferua nga Juventusi për 42 milionë …

Lexo më shumë »

Xhudistet shpërblehen për sukseset e arritura

Xhudistet Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi së bashku me trajnerin e tyre, Driton Kuka, janë shpërblyer për medaljet e arta dhe të argjendta të siguruara në Kampionatin Evropian të Xhudos që është mbajtur në Izrael, percjell Fakte. Trajneri Driton Kuka tha se shpreson që Ministria e Ambientit bashkë me atë …

Lexo më shumë »

Chelsea refuzohet për dyshen e Juventusit

Juventusi e ka refuzuar ofertën e Chelseat për Daniele Ruganin dhe Gonzalo Higuanin, e cila besohet të ketë qenë rreth 90 milionë euro, përcjell Fakte. Trajneri i ri i Chelseat, Maurizio Sarri, ka punuar më parë me të dy lojtarët, dhe gjatë kësaj vere ai kërkon që t’i ketë në …

Lexo më shumë »

Nesër dorëhiqet kreu i FFM-së

Ilço Gjorgjioski në ditët në vijim pritet që të zyrtarizojë vendimin rreth tërheqjes së tij nga posti i kryetarit të Federatës Futbollistike të Maqedonisë, percjell Fakte. Vendimin e tij pritet që Gjorgjioski ta shpalos gjatë ditës së enjte, kur është caktuar të mbahet mbledhja e Këshillit Drejtues të FFM-së, në …

Lexo më shumë »

Lewandowski kërkon mbështetjen e Bayernit

Robert lewandowski dëshiron të dijë nëse ende ka mbështetjen e skuadrës së tij, Bayern Munich, përcjell Fakte Sulmuesi polak, Robert Lewandowski para pak javësh edhe zyrtarisht kishte njoftuar Bayern Munichun se dëshiron të largohet gjatë kësaj vere. Kampioni i Gjermanisë refuzoi kërkesën e tij, por lojtari tashmë ka frikë se …

Lexo më shumë »