Tuesday , September 25 2018

Showbiz

Dua Lipa bën shqiponjën në Las Vegas

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka patur suksese të mëdha dhe ftohet në eventet e famshme muzikore. Sot, mori pjesë në festivalin e iHeartRadio që u mbajt në Las Vegas dhe nuk hezitoi të bënte flamurin shqiptar para kamerave, percjell Fakte. Dua ka shprehur gjithnjë krenari për prejardhjen, …

Lexo më shumë »

Policia i rreh fansat, përlotet Dua Lipa

Një incident gjatë koncertit në kinë ka përlotur këngëtaren shqiptare, Dua Lipa. Ndërsa ajo po këndonte në skenë, fansat e saj shijonin muzikën dhe kërcenin. Por në një moment të papritur disa efektivë policie janë futur mes turmës dhe kanë goditur disa prej fansave që po kërcenin, percjell Fakte. Edhe …

Lexo më shumë »

Dua Lipa publikon këngën e re

Këngëtarja Dua Lipa sot në kanalin e YouTube ka publikuar këngën e re  “Electricity”, në bashkëpunim me Mark Ronson dhe Diplon, percjell Fakte. Ndryshe nga herat tjera si jemi mësuar ta shohim Duan me flokë të zeza, në spotin e këngës “Electricity” këngëtarja vjen me një ndryshim në pamjen e …

Lexo më shumë »

Rita Ora krenare me nënën e saj

Këngëtarja e mirënjohur, Rita Ora po mbështet fushatën “Bëhu zëri im” për viktimat e dhunës seksuale, që udhëhiqet nga Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës. Me këtë rast nëna e Ritës, Vera Ora përmes një postimi në Instagram ka treguar se Rita dhe ajo po ofrojnë mbështetje …

Lexo më shumë »