Showbiz

Home Showbiz

Capital T e Majk sjellin projektin e tyre ”Pasha jeten” (VIDEO)

Dy nga reperët më të njohur të estradës shqiptare, Majk e Capital T, sot kanë publikuar projektin e tyre të përbashkët. Capital T e Majk,...

Dua Lipa, koncert në Prishtinë më 10 gusht

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ka publikuar listën e koncerteve të verës dhe në mesin e qyteteve botërore në të cilat do të...

Dua Lipa fiton dy çmime në Brit Awards

Artistja më e mirë britanike dhe Depërtimi i vitit janë dy çmimet që ka fituar këngëtarja kosovare, Dua Lipa, në ceremoninë e sivjetme Brit...

Rita Ora falënderon 300 mijë qytetarët që morën pjesë në koncert

Koncerti i Rita Orës në jubileun e pavarësisë së Kosovës ishte gjëja më e mirë që ju ndodhi kosovarëve, por ajo mbeti e kënaqur...

Performanca e Rita Orës, mijëra qytetarë në pritje të saj

Koncerti i paralajmëruar për nder të Pavarësisë së Kosovës, ka filluar sonte në orën 20:00 në Sheshin “Nëna Terezë”, me një këngë premierë dedikuar...

Rita Ora vjen nesër në Prishtinë

Për nder të Dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, festimeve jubilare nesër do i bashkohet edhe këngëtarja me prejardhje nga Kosova dhe me famë botërore,...

Rita Ora: Jam e lumtur që do vij në kosovë

Rita ora përmes një postimi në rrjetet sociale është shprehur se është shumë e lumtur që do të vijë në 10 vjetorin e Pavarësisë...

Elvana Gjata publikon dokumentarin për jetën e saj

Këngëtarja e famshme nga Shqipëria, Elvana Gjata, ashtu siç ka paralajmëruar, ka publikuar dokumentarin për jetën e saj si këngëtare dhe personale, përcjell Fakte. Gjithashtu,...

Aktori i njohur hollivudian bën dokumentar për gjenocidin serb (VIDEO)

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=rx0JA4k_MtE] Në dokumentarin “The Story of Us” të kanalit National Geografic, i cili udhëhiqet nga aktori i famshëm hollivudianMorgan Freeman, u fol se si populli serb ishte fajtor...

Regjisorja Mrika Krasniqi me filmin “Prova” për luftën e Kosovës

Nga: Ermira Babamusta, Nju Jork   Mrika Krasniqi, regjisorja e filmit “Prova” (Proof, 2018), ka konfirmuar projektin e saj të ri. “Prova” është një film autor me...

Popular

Ali Ahmeti dikur me Gëzim Ostrenin, Sokolin, Isa Likën….e tani?

Ditëve të fundit në rrjetet sociale është shpërndarë një foto ku shihet Ali Ahmeti në shoqëri me Gjeneralin Gëzim Ostreni, komandant Sokolin, komandant Ilirin...