Politikë

Fakte interesante para takimit Mali i Zi-Kosovë

Mali i Zi do të jetë nikoqir i përfaqësueses së Kosovës në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian. Malazezët do të mirëpresin “Dardanët” në stadiumin e qytetit të Podgoricës me fillim në ora 20:45. Vendasit nuk dinë për fitore në katër prej pesë ndeshjeve të fundit në të gjitha garat, dhe …

Lexo më shumë »

Digjet pikëkalimi mes M. Veriore dhe Bullgarisë, ndërpritet qarkullimi

Në vendkalimin kufitar Novosellë – Zllatarevë në kufirin Maqedoni-Bullgari për shkak të zjarrit të djeshëm, në të cilin është djegur ndërtesa administrative e palës bullgare, lëshohen vetëm automjetet e udhëtarëve. Automjetet transportuese orientohen drejt vendkalimeve kufitare Gjushevë – Deve Bair dhe Stanke Lisiçko – Dellçevë, transmeton MIA. Edhe shërbimet doganore bullgare …

Lexo më shumë »

Digjet një Mercedes në Prishtinë

Dje në Prishtinë është kapluar nga zjarri një veturë Mercedes e cila ishte e parkuar. “Ankuesi mashkull K-Shqiptar ka raportuar se për shkaqe të panjohura është përfshirë nga zjarri vetura e tij Mercedes e cila ishte e parkuar”, thuhet në raportin 24 orësh. Njësiti i zjarrfikësve, me të marrë informatën …

Lexo më shumë »

Në Izrael emërohet ministri i parë homoseksual

Për herë të parë në historinë e Izraelit është emëruar një ministër i cili ka deklaruar hapur se është homoseksual, raporton BBC. Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu e emëroi Amir Ohana, 43 vjeç, ministër në detyrë i Drejtësisë. Ohana vjen nga partia Likud e kryeministrit Netanyahu, dhe konsiderohet si njëri …

Lexo më shumë »