Politikë

LAJM I FUNDIT/ Zaev: Shtyhet rikonstruimi i qeverisë pas takimit me Merkel, nëse s’ka datë për bisedime, e kthej mandatin!

Kryeministri i Maqedonisë Veriore Zoran Zaev sot ka konfirmuar se rikonstruimi i kabinetit qeveritar shtyhet, shkruan Fakte. Ai ka thënë se tanimë është konfirmuar takimi me kancelaren gjermane Angela Merkel, pas çka do të jetë më e qartë nëse vendi do të hapë bisedime për anëtarësim me BE-në. “Nëse nuk …

Lexo më shumë »

Bulevardit të ri në Tiranë i vendoset emri Çamëria

Bulevardi i ri në Tiranë që është ndërtuar tek ish-stacioni i Trendit, do të mbajë emrin “Çamëria”, percjell Fakte. Vendimi u mor në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak të Tiranës. Këtë emër e kishte premtuar edhe më herët kreu i Bashkisë Erion Veliaj, si nderim dhe respekt për komunitetin …

Lexo më shumë »

Shpërthim në jug të Suedisë, 19 të plagosur

Në qendër të Linkopingut, në jug të Suedisë, sot ka ndodhur një shpërthim në të cilin, sipas njoftimeve të para, 19 persona janë plagosur, ndërsa dëmet materiale janë të mëdha. Nuk raportohet për të vdekur. Po ashtu ende nuk dihen as motivet apo shkaku i këtij shpërthimi, transmeton Koha.net. Në …

Lexo më shumë »