Politikë

Thaçi reagon: Izolimi i Kosovës, padrejtësi e madhe

Izolimi i Kosovës vazhdon të jetë pengesë e madhe për qyetarët e vendit. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi bashkë me presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq kanë marrë pjesë në Forumin “To be Secure” që është mbajtur në Budvë. Thaçi në këtë forum para audiencës ka thënë se padrejtësia …

Lexo më shumë »

PS hapi fushatën zgjedhore

Partia Socialiste ka çelur fushatën zgjedhore, për zgjedhjet e 30 qershorit. Kandidatët e PS-së, për bashkitë e vendit, kanë mbajtur fjalën e tyre para qytetarëve, në parkun Olimpik të Tiranës. Ndërkohë, siç shihet edhe nga fotot ka pasur një pjesëmarrje tejet të lartë të qytetarëve në sallë dhe jashtë saj. 

Lexo më shumë »