Politikë

Policia e Kosovës dhe ajo e Nju Jorkut kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi

Policia e Kosovës, ka njoftuar se kreu i këtij insititucioni, ka nënshkruar një memorandum bashkëpunimi me Departamentin Policor të Nju Jorkut, njofton REL. Në një komunikatë për media, është thënë se marrëveshja është nënshkruar nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, dhe Komisari amerikan, P. O’Neill. Sipas Policisë, …

Lexo më shumë »

FSK gjen një trup të pajetë në Lumbardh

Më datë 05.06.2019, në Stacionin Policor Klinë, është raportuar rasti person i zhdukur, bëhet fjalë për personin Binak (Smajl) Uka, i lindur me 19.10.1944 ne fshatin Bokshiq-Klinë. Sot me datë 07.06.2019 rreth orës 16:20, Policia e Kosovës në bashkëpunim të plotë me njësinë për kërkim-shpëtim të FSK-së, kanë arritur ta …

Lexo më shumë »

Shkup: Para ndeshjes, policia arreston rreth 200 tifozë polak

Para ndeshjes mes Maqedonisë dhe Polonisë në stadiumin e qytetit në Shkup, në suazat e kualifikimeve për Kampionatin Evropian, gazetari i gazetës Koha ka kapur disa skena duke u përleshur tifozët e përfaqësueses së Polonisë mes vete.Jozyrtarisht, gazeta KOHA mëson se vetëm sot janë arrestuar rreth 200 simpazantë të përfaqësueses …

Lexo më shumë »