Politikë

Home Politikë

Të mbrohen në shqip magjistraturat dhe doktoraturat në UKM

Propozim-ligji për arsim të lartë është diskutuar të enjten gjatë një seance të debatit të hapur që organizoi Parlamenti dhe, ku krahas përfaqësuesve të...

Kështu duket autostrada e re Smokvicë-Demir Kapi

Së shpejti pritet të lëshohet në përdorim autostrada Smokvicë-Demir Kapi, në Maqedoni, shkruan Fakte. Ky segment prej 28 km, që ka kushtuar 218 milionë...

Gjermani: Kardinali Marks fton të krishterët të solidarizohen me muslimanët

Kardinali i Munihut, Rajnhard Marks, në të premten e mirë ka apeluar deri tek krishterët në Gjermani që të solidarizohen me muslimanët në këtë...

Përcaktimi i numrit të ministrive po mban peng Ligjin për Qeverinë

Qeveria Haradinaj në bazë të planit legjislativ për vitin 2018, ka paraparë edhe Projektligjin për Qeverinë e Republikës së Kosovës, miratimi i së cilës...

Vrasje e dyfishtë në Malishevë

Dy persona kanë mbetur të vrarë në orët e para të mëngjesit në Malishevë. Rastin e ka konfirmuar për lajmi.net zëdhënësja e Policisë për rajonin...

Gjashtë aksidente në Shkup, humb jetën një këmbësor

Një person ka humbur jetën në njërin nga 27 aksidente të regjistruara gjatë  fundjavës në rajonin SPB të Shkupit. Në katër aksidente lëndime të lehta...

Shkup: Policët do të patrullojnë me biçikleta

Pas raportit mbi punën e stacionit policor “Qendër”, i cili thekson se numri i vjedhjeve në territorin e komunës Qendrës po rritet, këshilltarët së...

Pacolli sonte shtron darkë për Haradinajn

E gjithë Qeveria Haradinaj, përfshirë vetë kryeministrin Ramush Haradinaj, ministrat dhe zëvendësministrat do të darkojnë sonte në shtëpinë e ministrit të Jashtëm të Kosovës...

Rasti “Monstra”, lirohet edhe Fejzi Aziri

paraburgosuri për rastin “Monstra”, i cili qëndronte në Burgun e Shtipit, Fejzi Aziri, për shkaqe shëndetësore është liruar përkohësisht nga Burgu i Shutkës. Këtë...

Kacafytje VMRO-BDI në Kuvend, Dimovski kërcënon me trazira të reja

“Nuk po i drejtohem askujt, po ju drejtohem juve si kolegë i vjetër… Ju lutem sinqerisht që t'i përmbahemi formës së procedurave që të...

Popular

Ali Ahmeti dikur me Gëzim Ostrenin, Sokolin, Isa Likën….e tani?

Ditëve të fundit në rrjetet sociale është shpërndarë një foto ku shihet Ali Ahmeti në shoqëri me Gjeneralin Gëzim Ostreni, komandant Sokolin, komandant Ilirin...