Politikë

Home Politikë

Rasti “Monstra”, lirohet edhe Fejzi Aziri

paraburgosuri për rastin “Monstra”, i cili qëndronte në Burgun e Shtipit, Fejzi Aziri, për shkaqe shëndetësore është liruar përkohësisht nga Burgu i Shutkës. Këtë...

Kacafytje VMRO-BDI në Kuvend, Dimovski kërcënon me trazira të reja

“Nuk po i drejtohem askujt, po ju drejtohem juve si kolegë i vjetër… Ju lutem sinqerisht që t'i përmbahemi formës së procedurave që të...

Tragjedi në Manastir: Digjet shtëpia, vdesin nënë e birë

Nëna Fatma A. dhe djali i saj D.A.(17) kanë humbur jetën mëngjesin e sotshëm kur një zjarr ka kapluar shtëpinë e tyre në periferi...

Hahn pas takimit me Thaçin e Vucicin: Vazhdojeni dialogun

Komisioneri për Fqinjësinë Evropiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn u ka kërkuar Hashim Thaçit dhe Aleksander Vucicit të vazhdojnë dialogun. Ka thënë se...

Dorëhiqet e gjithë kryesia e degës së Aleancës në Butel

E gjithë kryesia, bashkë më kryetarin dhe sekretarin e degës së Aleancës për Shqiptarët dega Butel – Shkup kanë dhënë dorëheqje nga postet e...

Kahremani i BESËS: Kam kërcënime seriozë

Deputeti i Lëvizjes Besa, Nexhmedin Kahrimani, në një konferencë për shtyp tha se ai ka kërcënime serioze për jetë e tij dhe familjes së...

Zaev: S’ka zgjedhje, koha është për punë!

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=hQYDzpfNdhc?feature=oembed] Kryeministri i Maqedonisë me optimizëm e filloi vitin. Ai tha se tani nuk është koha për zgjedhje por është koha për punë. Zoran...

VMRO DPMNE sonte vendos sot nëse kthehet në Kuvend

VMRO-DPMNE-ja do të definojë hapat e mëtejmë në lidhje me veprimet e saj në Kuvend. Grupi parlamentar i opozitares sot pritet të mbajë edhe...

Valmiri po lufton për jetë, nevojiten 85 mijë euro për ta...

18 vjeçari nga Tërpeza e Vitisë, Valmir Limani ka dy javë që është i shtrirë në Klinikën e Hematologjisë në Prishtinë. Ai është i sëmurë...

Shqiptarët një popull i varfër, por udhëhiqen nga të pasurit

Open Data Albania ka zbardhur deklarimin e pasurisë të kryebashkiakëve që drejtojnë Bashkitë e Shqipërisë, disa prej tyre kanë pasuri që tejkalon shifrën 1...

Popular

Ali Ahmeti dikur me Gëzim Ostrenin, Sokolin, Isa Likën….e tani?

Ditëve të fundit në rrjetet sociale është shpërndarë një foto ku shihet Ali Ahmeti në shoqëri me Gjeneralin Gëzim Ostreni, komandant Sokolin, komandant Ilirin...