Lifestyle

Home Lifestyle

Shokohet Kroacia: Shqiptari kapet duke vozitur me shpejtësi prej 292 km...

Vozitje e çmendur, shqiptari kapet duke vozitur me shpejtësi prej 292 km në orë. Të shtunen pasdite, policia rrugore në Kroaci nuk po u besonte...

Profesoresha universitare Sllavica Jakimovska kaloi në islam

Sllavica Jakimovska, anëtare e stafit akademik në një universitet në Maqedoni, pranoi fenë islame në një ceremoni të organizuar në qytetin Edremit të provincës...

Kosovari Lirim Ramosaj zgjidhet mister Zvicra

Shqiptarët po vazhdojnë të shkëlqejnë në çfarëdo fushe në të cilën bëjnë pjesë. Krahas emrave të njohur në art që po bëjnë historinë, djemtë e...

73 vjet nga vrasja e Shaban Polluzhës

Më 21 shkurt të vitit 1945 në fshatin Tërstenik të Drenasit është vrarë Shaban Polluzha, njëri ndër komandantët më të njohur shqiptar nga zona...

“Sarabande” për Petrit Çekun premierë në Zagreb

Në dimrin e vitit 2014, muzikanti nga Kosova që ka shkelur skena prestigjioze, e kishte ftuar miken e tij regjisore ta përcillte gjatë realizimit...

Nexhmije Pagarusha nderohet me Gala koncert në New York

E organizuar dhe e ideuar nga fotografi i njohur shqiptar Fadil Berisha, koncerti i cili do të mbahet për nderë të 17 shkurit, 10...

Australia ndaloi seks mes ministrave dhe nëpunëseve të tyre

Kryeministri i Australisë Malcolm Turnbull solli vendim me të cilin ndalohen marëdhëniet seksuale mes ministrave dhe të punësuarve në kabinetet e tyre, pas skandalit...

Prej nesër, Google do të bllokojë reklamat në shfletuesin Chrome

Google ka zbuluar se funksioni i ri i bllokimit të reklamave në shfletuesin e saj Chrome do të lansohet nesër. Kompania gjithashtu ka zbuluar...

Gjykata gjermane: Përdorimi i të dhënave personale nga Facebook është i...

Një grup gjerman i të drejtave të konsumatorëve këtë të hëne tha se një gjykatë kishte gjetur se përdorimi i të dhënave personale të...

Amerikanët shpenzojnë 100 miliardë dollarë çdo vit për Candy Crush

Sipas një studimi të ri, Facebook dhe Candy Crush janë mënyrat me të cilat punonjësit amerikanë kalojnë kohën në punë. Në revistën “Journal of Applied...

Popular

Ali Ahmeti dikur me Gëzim Ostrenin, Sokolin, Isa Likën….e tani?

Ditëve të fundit në rrjetet sociale është shpërndarë një foto ku shihet Ali Ahmeti në shoqëri me Gjeneralin Gëzim Ostreni, komandant Sokolin, komandant Ilirin...