Home Blog

Norvegji, vendi ku të miturit mund të fitojnë 500 euro në...

Një qytezë norvegjeze e quajtur Balstad ofron punën më të mirë për të miturit, duke u dhënë atyre një fitim prej rreth 500 euro...

Turqi: Dy vjet pas grushtshtetit, sërisht vazhdohet gjendja e jashtëzakonshme

Parlamenti turk votoi sot në favor të zgjatjes së gjendjes së jashtëzakonshme në vend, që u vendos pas tentativës për grusht shteti më 15...

Përçarje dhe pakënaqësi në ASH, Balliu akuzon bashkëpartiakët se po keqpërdorin...

Një ndër themeluesit e LRPDSH-së në Shkup, që vjen nga dega e Butelit, Arban Balliu, ka reaguar ashpër ndaj, siç thotë ai, manipulimeve që...

Meta: Vrasja e Ivanoviqit, atentat ndaj paqes

Presidenti Ilir Meta deklaroi se vrasja e politikanit serb në Kosovë Oliver Ivanoviq duhet zbardhur sa më parë jo vetëm për të ndëshkuar autorët, por...

Ministri i Brendshëm i Serbisë akuzon Kosovën se po pengon hetimin...

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, e ka quajtur të papranueshme reagimin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt në lidhje me...

Varroset Ivanoviq, familja nuk kthehet më në Kosovë (VIDEO)

Storia e mëposhtme na dërgon në Beograd, ku u krye ceremonia e varrimit të Oliver Ivanoviqit. Familjarët e të ndjerit u deklaruan se më kurrë...

Veseli: Fyerja ndaj ambasadorit amerikan, nuk do të duhej të ndodhte...

Kryetari i Kuvedit të Kosovës, Kadri Veseli ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), janë më shumë se vetëm partner ndërkombëtar i...

“L’Oreal” angazhon femër me mbulesë për reklamim të kujdesit për flokët...

Është përshtypje e gabuar se femrat me mbulesë nuk janë të interesuara për kujdes të flokëve, kanë deklaruar nga "L'Oreal", pasi për herë të...

Ajri i ndotur: Shkupi do të ndërtojë qytet ‘rezervë’

Ajri i ndotur në Shkup e riktheu në tavolinë ndërtimin e qytetit të ri afër Sveti Nikollës, përcjell Aktuale.mk. Fillimisht qyteti do të duhet të...

Stotenberg – Zaev: Të zgjidhet çështja e emrit dhe të anëtarësohet...

Pas përfundimit të takimit të përbashkët të kryeministrit Zoran Zaev dhe Sekretari të Përgjithshëm Jens Stoltenberg dhanë një konferencë të përbashkët për shtyp. Kryeministri...

Popular

Lirohët përkohësisht nga burgu Bajrush Sejdiu nga Kumanova

Bajrush Sejdiu nga Kumanova është liruar sot në mesditë nga burgu i Shtipit, shkruan Fakte. Sipas burimeve nga ministria e drejtësisë, Sejdiu ka kërkuar...