Bota

Home Bota

Në Japoni: Treni u nis 25 sekonda më herët, kompnia kërkon...

Një kompani japoneze hekurudhore ka publikuar zyrtarisht një kërkim falje, pasi një prej trenave të tyre është nisur 25 sekonda më herët. Kërkim falja e...

Edhe Izraeli dëbon konsullin turk

Izraeli i kërkoi konsullit të përgjithshëm turk në Jerusalem, që të largohet përkohësisht nga vendi. Ky veprim erdhi pasi Ministria e Jashtme turke dëboi ambasadorin...

Turqia përzuri ambasadorin izraelit

Turqia i ka thënë ambasadorit të Izraelit të largohet nga shteti, pasi forcat izraelite kanë vrarë 60 palestinezë gjatë protestave në kufirin në Gaza,...

Gjermani: Sekuestrohet 1 ton kokainë, në pranga 12 persona, shumica shqiptarë

Policia gjermane në Bavari ka sekuestruar një ngarkesë prej 1 ton kokainë, ndërsa në pranga janë vënë 12 persona, shumica shqiptarë. Sipas policisë gjermane shqiptarët...

Përfaqësuesja amerikane: Të shuhet UNMIK’u, Kosova të njihet nga vendet qe...

Përfaqësuesja e përhershme e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, ambasadorja Nikki Haley, ka kërkuar nga KS i OKB-së...

Ka mbërritur në 52 numri i të vrarëve në Rripin e...

Numri i palestinezëve të vrarë në protestat e sotme në pjesën kufitare në Rripin e Gazës, ka shkuar në 52, ndërsa më shumë se...

Hapet ambasada e SHBA-ve në Jerusalem, 16 të vdekur dhe mbi...

Teksa pritet inaugurimi i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Jeruzalem, në Rripin e Gazës ka plasur dhuna. Të paktën 16 persona kanë mbetur të...

Gjenevë: Përkujtohet dëshmori i kombit Agim Ramadani

ARIF EJUPI Shoqata atdhetare në mërgim“Zhegra”me seli në Gjenevë të Zvicrës,çdo vit përkujton birin e saj Agim Ramadani,dhe të114-të bashkëluftëtarët e tij,të rënë të cilët...

Djali vret fqinjën e tij vetëm shkaku që e pyeste vazhdimisht:...

Shumë burra e gra, sidomos gra shkaku i kulturës patriarkale, në të 20-at dhe 30-at pyeten shumë herë rreth planeve të tyre për martesë....

Indonezi: Protestë në mbështetje të Palestinës

Në Indonezi u mbajt protestë në mbështetje të Palestinës kundër vendimit të SHBA-ve për zhvendosjen e ambasadës së saj në Kuds, përcjell Fakte. Në protestën...

Popular

Lirohët përkohësisht nga burgu Bajrush Sejdiu nga Kumanova

Bajrush Sejdiu nga Kumanova është liruar sot në mesditë nga burgu i Shtipit, shkruan Fakte. Sipas burimeve nga ministria e drejtësisë, Sejdiu ka kërkuar...