Bota

Home Bota

Çështje kohe kur Rusia do ta zhbllokojë Kosovën në OKB: Na...

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, sërish ka bërë krahasime mes Kosovës dhe Krimesë. Këtë herë, sipas ditores serbe Blic, Putini – përfaqësue i shtetit që...

Edi Rama takohet me George Soros në SHBA

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ndodhet në SHBA prej rreth një jave në kuadër të asamblesë së OKB-së, ndërsa është takuar me liderë të...

Rithemelohet grupi mbështetës për Shqipërinë në Senatin amerikan

Dita e dytë e vizitës së ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati në Washington u shënua nga rikrijimi i grupit mbështetës për çështjet...

Parada Shqiptare në New York sivjet u kushtohet arbëreshëve të Italisë

Parada shqiptare e Vitit 2017 në Nju Jork, paradë tradicionale që organizohet çdo qershor në Nju Jork , këtë vit do t’u kushtohet Arbëreshëve,...

Turqë e kurdë bëhen për spital në aeroportin e Hanoverit, Gjermani

Dhjetëra turq e kurdë u përleshën në aeroportin e Hanoverit në Gjermani, dukë krijuar një situatë të paprecedentë në sytë e udhëtarëve të tjerë. Përplasjet...

Takim historik mes Koresë së Jugut dhe Koresë së Veriut

Presidenti i Koresë së Jugut, Monn Jae-in, ka pritur në një takim motrën me ndikim të udhëheqësit së Koresë së Veriut, Kim Yo-jong, në...

Sulm me raketë në një shkollë në Mosul, 81 persona të...

Si pasojë e një sulmi me raketë ndaj një shkolle në Mosulin perëndimor në Irak, të paktën 81 persona kanë mbetur të vrarë, raporton...

Arabia Saudite: Filloi samiti islamik kundër terrorizmit

Princi i kurorës i Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman, e ka hapur sot takimin e parë të nivelit të lartë të aleancës së udhëhequr...

Trazirat për 1 Maj në Francë: 109 mbeten në paraburgim

Rrugët e Parisit kanë mbetur të dëmtuara, dyqanet pa dritare, vetura të djegura dhe grafitë në mure shihen si gjurmë nga protestuesit me maska...

Sulm në Zvicër, ka edhe të plagosur

Të paktën pesë persona janë plagosur në një sulm nga një njeri me sharrë elektrike me zinxhir në Zvicër. Sipas raportimeve të mediave ndërkombëtare policia...

Popular

Ali Ahmeti dikur me Gëzim Ostrenin, Sokolin, Isa Likën….e tani?

Ditëve të fundit në rrjetet sociale është shpërndarë një foto ku shihet Ali Ahmeti në shoqëri me Gjeneralin Gëzim Ostreni, komandant Sokolin, komandant Ilirin...