Sunday , October 21 2018

Bota

Zjarr në aeroplanin e Melania Trump, bën ulje emergjente

Avioni që bartte Zonjën e Parë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trup, është detyruar të bëjë ulje të papritur pasi kabina është mbushur me tym, percjell Fakte. Siç raportojnë mediat ndërkombëtare, një zëdhënës i Trumpit, ka thënë se tash gjithçka është në rregull dhe të gjithë janë mirë. …

Lexo më shumë »

Francë: Mbi 3 të vdekur nga një stuhi në jug të vendit

Të paktën tre persona kanë humbur jetën nga një stuhi që goditi rajonin francez Aude, raporton Anadolu Agency (AA). Zyra e guvernatorit të rajonit Aude, në një njoftim të mëngjesit të sotëm tha se dy njerëz mbetën të vdekur nga ujërat që kishin vërshuar qytetin Villegailhenc, ndërsa një tjetër në …

Lexo më shumë »

Bavari: Aleatët e Merkel me humbjen më të thellë në 6 dekada

Aleatët konservatorë të CSU të kancelares gjermane Angela Merkel pësuan humbje historike në zgjedhjet shtetërore të Bavarisë të dielën, duke i dhënë një goditje qeverisë së saj të brishtë të koalicionit prej tre palësh. CSU siguroi 35.5 për qind, sipas parashikimeve të Exit-Poll-ve të publikuara në mbyllje të procesit të …

Lexo më shumë »

Refugjatja e mbuluar që theu barrierat

Edhe pse e veshur me rroba që karakterizojnë besimin e saj musliman, modelja ka arritur të bëj karrierë duke marrë pjesë në New York Fashion Week. Aden  si fëmijë ka jetuar në një kamp refugjatësh në Kenya dhe ka emigruar për në New York që në moshën 6-vjeçare.

Lexo më shumë »