Bota

Home Bota

Nikaragua: Gazetari vritet në transmetim të drejtpërdrejtë (Video)

Një gazetar në Nikaragua u vra gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë të protestave antiqeveritare. Ángel Gahona po raportonte për dëmin që kishte pësuar një...

Rijad: Policia saudite rrëzon një dron që u afrua tek pallati...

Policia e Arabisë Saudite ka rrëzuar një dron që në mënyrë të paautorizuar është afruar në zonën e ndaluar tek pallati mbretëror në Rijad,...

Indi: Dënim me vdekje për përdhunuesit e fëmijëve

Qeveria në Indi ka miratuar një urdhëresë ku kërkohet që për rastet e përdhunimit të fëmijëve, të aplikohet dënimi kapital. Kryeministri Narendra Modi ka njoftuar...

Zhduken dy fëmijë shqiptarë në Gjermani. Nëna: Qëndrimi dhe Leotrimi nuk...

Dy fëmijë shqiptarë në Gjermani rezultojnë të zhdukur që prej ditës së enjte më 19 Prill, shkruan Fakte. Mediat gjermane shkruajnë se fëmijët janë Qëndrim...

E premtja e katërt e protestave, mijëra palestinezë pranë kufirit izraelit

Mijëra palestinezë në Rripin e bllokuar të Gazës edhe sot do të tubohen në kufirin me Izraelin në kuadër të “Marshit të Kthimit të...

Mbi gjysmë milion refugjatë morën azil në vendet e BE-së gjatë...

Sipas Eurostat, Bashkimi Europian u ka dhënë azil mbi gjysmë milioni refugjatëve në vitin 2017. Shifra është një të katërtën më e vogël, krahasuar...

Shpërthen motori në fluturim, gruaja “gëlltitet” nga dritarja

Një pasagjere u nxor dhunshëm, fatmirësisht pjesërisht, nga një dritare e avionit të kompanisë “Southwest Airlines”, e u desh të tërhiqej nga brenda prej...

Vuçiç takoi shefin e inteligjencës ruse, diskutojnë për situatën në Ballkan

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe drejtori i Shërbimit të Jashtëm Inteligjent të Rusisë, Sergej Jevgenjeviç Narishin, kanë realizuar një takim në Beograd, ku...

Video që të thyen zemrën: Djali thith gjirin e nënës, edhe...

Një fëmijë 17-muajsh shihet duke qarë mbi trupin e vdekur të nënës së tij Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Indi, ku në video shihet...

Zvicër: Nëntë vite burg për shtetasin e Maqedonisë

Një shtetas nga Maqedonia është dënuar me nëntë vite burg nga Gjykata e Wilit në Zvicër, për shkak të kërcënimeve dhe rrahjeve të shumta.Ai...

Popular

Ali Ahmeti dikur me Gëzim Ostrenin, Sokolin, Isa Likën….e tani?

Ditëve të fundit në rrjetet sociale është shpërndarë një foto ku shihet Ali Ahmeti në shoqëri me Gjeneralin Gëzim Ostreni, komandant Sokolin, komandant Ilirin...