Bota

Home Bota

13 të vdekur nga përplasja e autobusit me kamionin

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Turqi ku pas përplasjes së një autobusi me një kamion kanë humbur jetën 13 persona, raporton Haberturk. Ngjarja...

I vihet flaka qëllimshëm një xhamie në Berlin

Një xhamie në Berlin i është vënë zjarri të dielën në mëngjes, disa orë pasi policia tha se do të niste një hetim për...

Vrasja e gazetarit sllovak: Mijëra protestues kërkojnë hetim të mirëfilltë

Dhjetëra mijëra sllovakë kanë marrë pjesë në një protestë kundër qeverisë për të kërkuar hetim për vrasjen e gazetarit, Jan Kuciak dhe të dashurës...

Arabia Saudite bllokon telenovelat turke

Marrëdhëniet mes Turqisë dhe Arabisë Saudite nuk kanë qenë asnjëherë të ngrohta, madje dy vendet janë përplasur fort në të shkuarën në luftën për...

Në Kanada hapet “Shtëpia e Shqiptarit”

Shqiptarët në Kanada kanë në projektin e tyre ndërtimin e “Shtëpisë së Shqiptarit”, e cila do t’u kushtohet aktiviteteve kulturore dhe hapjes së klasave...

Periferia e Damaskut është kthyer ferr në tokë për fëmijët, alarmon...

Drejtoresha e UNICEF-it, Henrietta Fore tha sot se periferia e Damaskut, Guta lindore, është bërë "ferr në tokë për fëmijët” dhe kërkohet asistencë urgjente. "Bombardimi...

Vetëm 21 gra në krye të shteteve në botë

Angela Merkel - Gjermani, Theresa May- Britani e Madhe, Jacinda Arden – Zelanda e Re... Janë 18 vende të tjera në botë që kanë në krye të...

OKB: Muslimanët e Arakanit po i nënshtrohen gjenocidit

Komisioneri i Lartë i Kombeve të Bashkuara (OKB) për të Drejtat e Njeriut, Zeid bin Ra’ad al-Hussein, ka thënë se posedon prova të fuqishme...

Horror në qiell: Motori i aeroplanit me 96 pasagjerë “shpërthen” në...

Një aeroplan i dizajnuar britanik me 96 persona në bord u detyrua të bënte një ulje emergjente pas “shpërthimit” të një motori. Sipas mediave të...

Ambasada amerikane në Ankara mbyllet për qytetarët

Ambasada amerikane në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, tha se do të mbyllet për publikun, për shkak të një “kërcënimi për sigurinë”. Ambasada nuk e specifikoi...

Popular

Ali Ahmeti dikur me Gëzim Ostrenin, Sokolin, Isa Likën….e tani?

Ditëve të fundit në rrjetet sociale është shpërndarë një foto ku shihet Ali Ahmeti në shoqëri me Gjeneralin Gëzim Ostreni, komandant Sokolin, komandant Ilirin...