Aktuale

Home Aktuale

“Shkupi 2014”: Policia financiare nis hetimet

Projekti “Shkupi 2014” është vënë edhe nën llupën e Policisë financiare. Nga kjo drejtori zbuluan se është ngritur procedurë parahetimore në dyshimin se me...

Strugë: ASH ankohet në Kryetarin e komunës, Ramiz Merko

Një incident që më pas ka gjeneruar edhe në përplasjeverbale ka ndodhur ditën e sotme në Komunën e Strugës, mes Ramiz Merkos dhe përfaqësuesve të Aleancës për Shqiptarët. Kjo përplasje ka ardhur...

Rusia kërcënon përsëri: Maqedonia të qëndrojë neutrale, nëse do t’i ikë...

Ambasadori i Rusisë në Shkup, Oleg Scherbak ka vazhduar me deklarata kundër anëtarësimit të mundshëm të Maqedonisë në NATO, përcjell Fakte. Sipas tij, NATO funksionon...

Han: Emri mund të zgjidhet brenda 15 ditësh

Komisionari për zgjerim Johanes Han u shpreh sot optimist se kontesti mes Maqedonisë dhe Greqisë për emrin mund të zgjidhet në 15 ditët e...

FORMOHET “GRUPI I OHRIT”, I KRYESUAR NGA GEORGE ROBERTSON

Kryeministri Zoran Zaev dhe ish-sekretari i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson, sot mbajtën pres-konferencë të përbashkët në Shkup, ku promovuan grupin “Ohri” të kryesuar...

Përfundoi marrja në pyetje e të dyshuarve për vrasjen e Naip...

Përfundoi marrja në pyetje e të dyshuarve për vrasjen e Naip Rexhepit 24 APRIL 2018 / 10:39 Ka përfunduar marrja në pyetje e 12 personave, të...

Grubi kundërshton Osmanin: S’ka sivjet as NATO, as BE !

“Jemi të vetëdijshëm se këtë vit nuk do të bëhemi pjesë e BE-së dhe NATO, por duhet të fillojmë bisedimet me ta”, ka thënë...

Probishtip: Aksident në varg, një vajzë po lufton për jetën

Gjatë ditës së djeshme në rrugën Probishtip - Krupisht, afër vendit Lezovski kanton ka ndodhur një aksident në varg, shkruan Fakte. Sipas të dhënave...

Bozhinovski: Telekomi ka punësuar Gruevskin me rrogë 5000 euro në muaj

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski edhe pse jashtë pushtetit ai merrë rrogë mujore prej 5 mijë eurove. Ai është i punësuar në Telekomin e Maqedonisë dhe...

Sead Koçan sot përsëri në gjykatë për kurdisjen e tendereve në...

Sot në Gjykatën penale do të mbahet seancë për lëndën e Prokurorisë Speciale Publike “Trust”, ku i akuzuar i parë është sipërmarrësi Sead Koçan, kurse...

Popular

Ali Ahmeti dikur me Gëzim Ostrenin, Sokolin, Isa Likën….e tani?

Ditëve të fundit në rrjetet sociale është shpërndarë një foto ku shihet Ali Ahmeti në shoqëri me Gjeneralin Gëzim Ostreni, komandant Sokolin, komandant Ilirin...