Monday , December 17 2018

Bruksel: Zaev merr pjesë në forumin “Kran Montana”

Kryeministri Zoran Zaev sot dhe nesër do të merr pjesë në Forumin “Kran Montana” në Bruksel, ndërsa do të ketë takim edhe me kryetarin e Këshillit të Evropës, Donald Tusk, përcjell Fakte.

Takimi mes Zaevit dhe Tusk pritet të mbahet në orën 02:00 pasdite, gjegjësisht para fillimit të takimit në Këshillin e Evropës.

Vizita e Zaevit në Bruksel vjen pas vendimit të Këshillit të BE-së, që Maqedonia bisedimet për anëtarësim t’i fillojë në qershor të vitit të ardhshëm./Telegrafi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.