Saturday , January 19 2019

Behgjet Pacolli shpallet qytetar nderi në Kukës (video)

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli është shpallur sot  “Qytetar Nderi” në Kukës.

Këtë  titull Pacolli e mori me rastin e 19 vjetorit të përkujtimit të Eksod’99.

“ Këtë titull e mora nga Bashkia dhe Këshilli i Qarkut me rastin e 19-vjetorit të përkujtimit të Eksod ‘99.  Sot u kujtoi politikanëve dhe shtetarëve shqiptarë, të kenë vleresim real në ndihmë të këtij komuniteti të spikatur për mikpritjen e madhe dhe bujarinë gjatë vitit ‘99” ka shkruar Pacolli në Facebook.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *