Wednesday , April 21 2021

BDI nuk lejon me ia nguc Gruevskin askush

Televizioni bullgar TV NOVA raportoi se qytetarë të prekur nga vërshimet u sulmuan nga njerë që ishin në përcjellje të Nikolla Gruevskit në Hasanbeg, shkruan Fakte. Incidenti ndodhi në afërsi të shkollës “25 Maj” në Hasanbeg dhe fillimisht u fsheh nga mediumet vendase.

Mirëpo qytetarë të Hasanbegut reaguan të revoltuar pasi rolin e mbrojtësot të Gruevskit në fakt e kishin bërë aktivistët e BDI-së nga ky fshat. Personi që shihet në video duke grushtuar qytetarin për të ruajtur të qetë Gruevskin është Hajredin S. ish këshilltar dhe tani i punësuar në komunën e Gazi Babës. Gjithë ky vandalizëm është bërë në prezencë të Ministrit për Punë të Brendshme Mitko Çavkov./FAKTE.Net

Videon mund ta shikoni këtu:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1657403571253656&id=1454260548234627

image-0-02-01-ab9fcd0bea9290b0af9d3bd290c8512c51240692e0fc9d8488d12108faea800f-V

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *