Fakte

Do të hiqet Qosja prej para gjykatave

Kryeministri Zoran Zaev, njoftoi se përmendorja e parë nga projekti “Shkupi 2014” i cili do të dislokohet pas revizionit të kryer në Ministrinë e Kulturës, do të jetë përmendorja e Andon Janev Qoseto para pallatit Gjyqësor. Në mitingun e djeshëm në Qendër, Zaev tha se raporti i ekspertëve tani më …

Lexo më shumë »

A do përgjigjet monstra e vërtetë për “Monstrën”?

“Gjithçka në lidhje me rastin “Monstra” ishte bërë sipas ligjit dhe në bazë të dëshmive”, thonë prokurorja Gordana Geshkovska, e cila, e ka përfaqësuar akuzën për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës, njofton Portalb.mk. Geshkovska nuk ka dashur ta komentojë kërkesën e Prokurorisë për shfuqizimin e akuzave të Gjykatës Penale dhe të …

Lexo më shumë »

Tetovë: Pas lindjes vdes nëna, pastaj edhe foshnja

Foshnja e lindur të premten në mbrëmje në Repartin për Gjinekologji dhe Akusheri në Spitalin Klinik në Tetovë, ka ndërruar jetë gjatë ditës së djeshme, pasi që paraprakisht ka ndërruar jetë nëna 30 vjeçare gjatë lindjes, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë, njofton Portalb.mk. “Foshnja ka ndërruar jetë gjatë ditës së djeshme. …

Lexo më shumë »

Zaev dhe Ahmeti me kandidat të përbashkët për President?

Kandidat i përbashkët për President të vendit i LSDM-së dhe BDI-së, është marrëveshje e madhe e radhës mes partnerëve të koalicionit, shkruan Post.mk, transmeton Fakte. Portali duke u thirrur në burime të larta tek të dy partitë, shkruan se kjo është pjesë e marrëveshjes për pishtetin qendror, që po vijon …

Lexo më shumë »