Saturday , January 19 2019

Arifi dhe Pendarovski: Ilindeni bashkon shqiptarët dhe maqedonasit (video)

Në emisionin Top Tema në televizionin Telma sonte të ftuar kanë qenë nënkryetarja e Bashkimit Demokratik për Integrim, njëherit ish zv.kryeministre për eurointegrime dhe tashmë kryetare e komunës së Tetovës, znj.Teuta Arifi, bashkë me koordinatorin nacional për NATO, Stevo Pendarovski, përcjell Fakte.

Arifi dhe Pendarovski kanë diskutuar mbi temën aktuale lidhur me propozim emrin e vendit ‘Republika e Maqedonisë së Ilindenit’ dhe të dy janë pajtuar se Ilindeni ai që na bashkonvshqiptarët dhe maqedonasit.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *