Saturday , June 19 2021

Arbana Xharra: Maqedonia do të ndahet

Gazetarja nga Kosova Arbana Xhara ka reaguar pas vendimit të presidentit Ivanov ku thotë se Maqedonia i ka  shfrytezuar në vazhdimësi shqiptarët duke i diskriminuar dhe përjashtuar nga çdo vendim, përcjell TetovaSot.

Fashizmi maqedon, nuk njeh te drejten themelore te shqiptareve, gjuhen e tyre. Ky pushtet ka shfrytezuar ne vazhdimesi shqiptaret duke i diskriminuar dhe perjashtuar nga cdo vendim. Pa mohuar faktin, se edhe vet lideret shqiptar atje, kane bere pazare per grupe interesi. Me kete fashizem do te ndahet Maqedonia dhe faji nuk do jete i shqiptareve!” ka shkruar Xhara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *