Wednesday , June 23 2021

Anëtari i kryesisë BDI-Tetovë ofendon rëndë BDI-në

Një nga aktivistëtë më të spikatur të BDI-së në Tetovë, njëherit anëtar i kryesisë së BDI – Tetovë, Shpend Halili ka reaguar kundër neglizhencës së partisë shqiptare në pushtet lidhur me vërshimet që ndodhën kohë më parë në rrethinën e Tetovës, raporton Almakos.

Më poshtë ua sjellim reagimin e plotë të Shend Halilit pa asnjë nderhyrje:

Ditëve të fundit e shoh se bashkfshaterëve të mi ju ka humb durimi pasi qe kaluan dy muaj e gjys gati nga fatkeqsia e 3 gushtit, dhe kan fillu te ankohen si per shtabin emergjent, si per bashksin lokale, si per firmat qe kan punu, etj, gje cka nuk e kan gabim se i frigohen dimrit tna gjej nat derexhe qe jemi, dhe doja pak te sqarohem edhe un, njeherit si bashkfshatar, se dyti nje nder kompanit e angazhuara, dhe se treti si antar i kryesis se deges Tetoves se BDI mbie ni pergjegjsi edhe mua:

Un jam angazhu ditën e mëngjesin e par për tpastru, dhe nuk kam prit të më thire ndokush, kam punu deri me daten 18 gusht pa asnjë ndihmë financiare ose nafte nga asnjë institucion, me datën 18 mbrëmje man be një kontratë e drejtorin për mbrojtje dhe shpëtim te R.M dhe e njëjta me esht ndërpre me datën 26 po te këtij muaji. Kontratën dhe vendimin e ndërprerjes do i keni me poshtë foto. Dhe nga e njëjta drejtori ende nuk kam be faktur e jo me tpranoj pages, edhe pse un angazhova plus bager dhe kamion te tjetër firme dhe pagesën ndaj tyre e kam be un.

Unë jam i mirë për tdal n’FB, per ta pastru rrugen e Brodecit kur te zihet te përrroi madh si qe u zu vjet, i mir per ta liru rrugën at dit qe ra muri ditën e dyt te Bajramit, per ta liru rrugen se fest esht, a per tpunu dicka me shum dhe aty ku punet behen me pages, nuk bej. Dhe e treta durimi kejtve na ka hup se kto te partis time edhe mu më rrejn qe jam pjes e tynve, e jo bashkfshataret e mi . Me respekt Shpendi/FAKTE.Net

image-ccaad7aabc51195f6be34c75f7687303549c0c359dd316fa0f0b8c227cef8bff-Vimage-7248bc9b37002d12a80a95234d196bb3baac5c13c4344a08fa394dfb54b4d716-Vimage-925d87e93fec2e3bcdaf60d83222d241890e5efd8ee709525b68fac7ca6835d5-V

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *