Thursday , August 5 2021

Ambasadorja e SHBA-së për Alepo: A ka diçka që mund të ju turpërojë juve? (video)

Ambasadorja e SHBA-së në Organizatën e Kombeve të Bashkuara Samanta Power, ka lëshuar akuza të ashpra drejt Sirisë, Rusisë dhe Iranit mbi vdekjet e civilëve në Alepo, transmeton Fakte.
 “A  ka diçka që mund të ju turpërojë juve? A s’ka atje as një akt të barbarizmit kundër civilëve, asnjë ekzekutim i fëmijëve që mund të ju rrëqeth lëkurën tuaj? A nuk ka asgjë atje për të cilën ju do të gënjeni apo do ta justifikoni? tha ambasadorja e SHBA-së për vrasjet ndaj civilëve që po ndodhin në Alepo e të cilat janë duke e tronditur botën.

Pamjet që vijnë nga qyteti janë vërtetë të rënda dhe dramatike/lajmi.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *