Monday , December 17 2018

Ambasadori i Maqedonisë dhe i Serbisë, tifo për Serbinë në Brazil (foto/link)

Ambasadori i Maqedonisë Veriore në Brazil, Ivica Bocevski, së bashku me kolegun e tij serb, kanë bërë tifo për serbinë në Brazil, shkruan Fakte. Mediumet braziliene kanë pasqyruar atmosferën, duke postuar edhe foto nga lokali ku bëhej tifo.

“Në lokalin ‘Belgrado Burguer’ të Goran Dishliovskit në ora 13 u mblodhën përkrahësit e Serbisë”- shkruan gazeta ‘Correio Braziliense’.

Ndryshe, Bocevski ka qenë zëdhënës dhe nënkryetar i Qeverisë, ndërsa para se të dërgohej ambasador në Brazil, ishte këshilltar i Presidentit Gjorge Ivanov./FAKTE.Net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.