Wednesday , June 23 2021

Ambasadori britanik Garrett uron festën e Bajramit

Ambasadori britanik në Maqedoni Charles Garrett ka uruar myslimanët në vendin tonë për festë e Fitër Bajramit, shkruan Fakte. Ai në një postim ka shpërndarë urimin e Foreign Office-it duke shtuar:

Me përfundimin e muajit të shenjtë të Ramazanit, miqtë, familja dhe fqinjët do të bëhen së bashku për reflektim dhe bamirësi ndaj atyre me më pak fat. Ne në këtë kohë duhet të mbajmë në mendjet tona ata që nuk janë në gjendje për të festuar apo të jetë me të dashurit e tyre. Në të gjithë botën njerëzit janë duke vuajtur vuajtje të paimagjinueshme, duke përfshirë edhe Sirinë, dhe Britania e Madhe vazhdon të punojë pandalur për të gjetur një zgjidhje. ” – ka shkruar ambasadori britanik./FAKTE.Net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *