Saturday , January 16 2021

Aksidentohet autobusi i Maqedonisë në Turqi, 1 i vdekur dhe 38 të lënduar

Si pasojë e përplasjes së një autubusi turistësh me një maune në rajonin Malkara të qytetit Tekirdağ të Turqisë humbi jetën një person ndërsa 38 të tjerë janë plagosur, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas informacioneve mësohet se autobusi me targa të Maqedonisë, SK-9855-AG nën drejtimin e Zoran Momiroski (50) i nisur nga Stambolli drejt Maqedonisë në vendin e quajtur Yaylagöne në rajonin Malkara përplasi nga prapa maunen 35 VPK 38 e cila drejtohej nga Doğukan Yılmaz’ın (28).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *