Aksident i rëndë në Veles: Përplasen dy makina, plagosen 7 persona

Shtatë persona, duke përfshirë tre vajza, dy gra dhe dy fëmijë u plagosën në aksident rrugor Liqeni Mladost – Veles.

Sipas SPB Veles, aksidenti ka ndodhur rreth oërs 12 në rrugën drejt greminës, ku u përplasën dy automjete.

Të plagosurit ishin të moshës 30 dhe 20 vjet, dhe ka një grua të vjetër prej 40 vjetësh.

Informacionet e fundit tregojnë se të gjithë të lënduarit janë jashtë rrezikut dhe qëndrojnë për trajtim në Spitalin e Përgjithshëm Veles.

Ekipet SPB-së Veles menjëherë pas aksidentit kanë dalë në vendin e ngjarjes.

Nga LAMM-i njoftojnë se trafiku nga ora 14:15 është normalizuar, pasi pas mesditës u ndërpre për shkak të aksidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *