Ahmeti porosit Hanin: Nuk ka kohë për ligjet e Prokurorisë Speciale

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti pas takimit me eurokomisionerin Johanes Han ka deklaruar se nuk ka kohë për ndryshimet ligjore që i kërkon Prokuroria Speciale, pasi kjo do kërkonte marrëvesje të re politike mes katër partive politike nënshkruese të “Përzhino”-s, shkruan Fakte.

Ahmeti ka kërkuar që palët nënshkruese të respektojnë marrëveshjen e nënshkruar, si parakusht për zgjedhje fer dhe demokratike./FAKTE.Net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *